MENU ☰
21.2.2020
V pátek 21. února se děti z 2.B vypravily za zvířátky do Ekocentra. Prohlédly si celý areál, zúčastnily se krmení zvířátek a pochovaly si křečky a morčata. Nakonec všechny získané informace použily při vědomostní soutěži.
Mgr. Jaroslava Roulová
19.2.2020
Ve středu 19. února proběhl na první stupni projektový den, věnovaný MASOPUSTU. Ve třídách si děti vyráběly masky i dekorace již v předchozích dnech. Ve středu si nejprve o Masopustu povídaly se svými paními učitelkami a poté se přesunuly do tělocvičny, která se proměnila v staročeský jarmark. Své obchůdky tu měl pekař i řezník, hrnčířka i květinářka, kovář i včelař. O tuto nádhernou výzdobu se postarali žáci z 5.B. Pak nastal masopustní rej. Od pekaře děti dostaly k svačince tradiční koblihu. Následoval rozpustilý masopustní průvod po celé naší škole.
Mgr. Jaroslava Roulová
19.2.2020
Středa 19. února byla v celé škole netradiční. V dopoledních hodinách si děti užily masopustní veselí. Odpoledne jsme ve školní družině navázali " Maškarním bálem ". Děti přišly už ze školy krásně vyšňořené, vlastně dnes k nám ze školy nepřišly děti, ale princezny, šašci, indiáni, čarodějnice a bojovníci všeho druhu. Po obědě jsme jen doladili detaily ( oprava líčení, úprava kostýmu atd. ) a mohli jsme s chutí vyrazit do 6. a 7. oddělení. Museli jsme se opět rozdělit, abychom měli k tanci a soutěžení dostatek prostoru. A samotný bál? To byla velká paráda - tanec, soutěže, volba nejhezčích masek, všichni jsme si to moc užili.
Šárka Jarošová
18.2.2020
Kolumbii má většina z nás spojenou se zločinem a drogami. Ale naši žáci se mohli v úterý 18. února přesvědčit, že Kolumbie je zemí dobrodružných příběhů, přírodních krás a úžasných lidí. Vypínají se zde také mocné andské vrcholky, svá tajemství ukrývá i nespoutaná džungle. Žáci objevili, jak se pěstuje a zpracovává káva, jaký je život zdejších kovbojů nebo kmene Nukak Makú. Zhlédli duhovou řeku i podmořský život kladivounů. Tento pořad je již šestnáctý v řadě a na příští rok se chystá výprava do Senegalu. Více fotografií i informací můžete najít na www.planetazeme3000.cz.
Mgr. Jaroslava Roulová
17.2.2020
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE VYCHÁZEJÍCÍCH ŽÁKŮ Zápisové lístky si můžete vyzvednout v sekretariátu školy tento týden v úředních hodinách. (Nezapomeňte si s sebou vzít občanský průkaz!) Děti dostaly informace na lístečcích již minulý týden. Informace se týká též rodičů žáků, kteří si podávají přihlášku na osmiletá gymnázia.
Mgr. Simona Hnátová

<<D Únor 2020>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR