MENU ☰

aktuality

21.2.2020
V pátek 21. února se děti z 2.B vypravily za zvířátky do Ekocentra. Prohlédly si celý areál, zúčastnily se krmení zvířátek a pochovaly si křečky a morčata. Nakonec všechny získané informace použily při vědomostní soutěži.
Mgr. Jaroslava Roulová
19.2.2020
Ve středu 19. února proběhl na první stupni projektový den, věnovaný MASOPUSTU. Ve třídách si děti vyráběly masky i dekorace již v předchozích dnech. Ve středu si nejprve o Masopustu povídaly se svými paními učitelkami a poté se přesunuly do tělocvičny, která se proměnila v staročeský jarmark. Své obchůdky tu měl pekař i řezník, hrnčířka i květinářka, kovář i včelař. O tuto nádhernou výzdobu se postarali žáci z 5.B. Pak nastal masopustní rej. Od pekaře děti dostaly k svačince tradiční koblihu. Následoval rozpustilý masopustní průvod po celé naší škole.
Mgr. Jaroslava Roulová
19.2.2020
Středa 19. února byla v celé škole netradiční. V dopoledních hodinách si děti užily masopustní veselí. Odpoledne jsme ve školní družině navázali " Maškarním bálem ". Děti přišly už ze školy krásně vyšňořené, vlastně dnes k nám ze školy nepřišly děti, ale princezny, šašci, indiáni, čarodějnice a bojovníci všeho druhu. Po obědě jsme jen doladili detaily ( oprava líčení, úprava kostýmu atd. ) a mohli jsme s chutí vyrazit do 6. a 7. oddělení. Museli jsme se opět rozdělit, abychom měli k tanci a soutěžení dostatek prostoru. A samotný bál? To byla velká paráda - tanec, soutěže, volba nejhezčích masek, všichni jsme si to moc užili.
Šárka Jarošová
18.2.2020
Kolumbii má většina z nás spojenou se zločinem a drogami. Ale naši žáci se mohli v úterý 18. února přesvědčit, že Kolumbie je zemí dobrodružných příběhů, přírodních krás a úžasných lidí. Vypínají se zde také mocné andské vrcholky, svá tajemství ukrývá i nespoutaná džungle. Žáci objevili, jak se pěstuje a zpracovává káva, jaký je život zdejších kovbojů nebo kmene Nukak Makú. Zhlédli duhovou řeku i podmořský život kladivounů. Tento pořad je již šestnáctý v řadě a na příští rok se chystá výprava do Senegalu. Více fotografií i informací můžete najít na www.planetazeme3000.cz.
Mgr. Jaroslava Roulová
17.2.2020
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE VYCHÁZEJÍCÍCH ŽÁKŮ Zápisové lístky si můžete vyzvednout v sekretariátu školy tento týden v úředních hodinách. (Nezapomeňte si s sebou vzít občanský průkaz!) Děti dostaly informace na lístečcích již minulý týden. Informace se týká též rodičů žáků, kteří si podávají přihlášku na osmiletá gymnázia.
Mgr. Simona Hnátová
14.2.2020
V pátek 14.2. se vypravili páťáci do Prahy načerpat spoustu nových poznatků o vesmíru. Doteď si o něm vyprávěli v hodinách přírodovědy. Na výstavišti v Holešovicích v těchto dnech probíhá unikátní výstava Cosmos Discovery. Výstava žáky provedla historií pilotovaných kosmických letů od jejich počátků až po současné a plánované mise. Velkolepá expozice vznikla ve spolupráci s americkou NASA, muzeem a vzdělávacím centrem Cosmosphere a českými odborníky. Výstava obsahuje stovky originálních exponátů z USA i Ruska, které byly ve vesmíru, unikátní sbírku skafandrů a reálné modely kosmických lodí, raketoplánů a raket. A poté se páťáci přesunuli do Planetária, kde se do vesmíru vypravili pomocí digitální technologie a prožili si pořad Pohyby Země. Výlet se velmi vydařil a děti se vracely plné dojmů a nových vědomostí.
Mgr. Jaroslava Roulová
9.2.2020
Přestože bylo pro letošní školní rok z mnoha důvodů několik vědomostních olympiád zrušeno, těch, které zůstaly, se naše děti stále účastní. Tak se také zúčastnily okresního kola olympiády v německém jazyce. A musíme říci, že jsme navázali na úspěch z minulého roku, neboť i letos se žáci umístili na krásných místech. Na medailovém 3. místě skončila Š. Dirbáková a v těsném závěsu za ní pak 4. místo obsadila A. Barkóci - obě ze 7.B. O kategorii výše se na 5. místě umístila A. Krausová (8.B) a na 9. místě L. Nguyenová (8.B). Všem děvčatům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k umístění.
Mgr. Simona Hnátová
6.2.2020
Ve čtvrtek 6. února se některé třídy z prvního stupně vypravily do Kulturního domu na pořad Čarovná pastelka. Děti s muzikanty procestovaly celý svět. Do pořadu se aktivně zapojovaly a na památku si odnesly CD a omalovánky.
Mgr. Jaroslava Roulová
23.1.2020
Ve středu 22. ledna se na naší škole konalo okresní kolo olympiády v českém jazyce. I my jsme zde měli svá "želízka v ohni". Ze školního kola postoupily dvě žákyně 8. ročníku - Anička Krausová a Lucie Marie Grohová, které porazily i zkušené deváťáky! První jmenovaná obstála v konkurenci 30 soutěžících se ctí, neboť se umístila na krásném 4. místě. Bohužel to bylo místo nepostupové, ovšem zkušenost do příštího roku se neztratí a my věříme, že příští rok to bude alespoň o příčku výše. Oběma děvčatům děkujeme za reprezentaci a Aničce gratulujeme!
Mgr. Simona Hnátová
22.1.2020
A ještě jednou olympiáda. 1. listopadu jsme si při sportovním dnu vyzkoušeli olympiádu nanečisto a při tom také soutěžili o různé ceny. A jednu soutěž o fandění (naše olympijské kruhy) jsme skutečně vyhráli. A právě ve středu 22.1. přijel před naši školu autobus, nabral vybrané děti a s nimi objížděl olympijská sportoviště. Nejprve žáci navštívili stadion v Sokolově a sledovali rychlobruslení. Poté navštívili olympijský dům v Karlových Varech a tamtéž v KV aréně zhlédli hokejový zápas mezi krajem Pardubickým a hlavní městem Praha. Olympijský den si užili!
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Únor 2020>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie


Evropský sociální fond v ČR