MENU ☰

aktuality

30.11.2019
Nastává adventní čas a s ním přichází i koncertování našeho sboru Májová sluníčka. 30. listopadu proběhla vernisáž výstavy ostrovských i regionálních betlémů BETLÉMSKÁ TRADICE v kostele Zvěstování Panny Marie. Vernisáž zahájila naše Májová sluníčka a zpěvem koled a vánočních písní potěšila přítomné diváky.Náš sbor vystupuje i v neděli 1. prosince na Mírovém náměstí při rozsvěcení stromu. A další příležitost poslechnout si naše zpěváčky budete mít i na Dnu otevřených dveří spojeném s vánočním jarmarkem v pátek 6. prosince.
Mgr. Jaroslava Roulová
29.11.2019
Ve čtvrtek 28. listopadu se do Světa záchranářů vypravila na povinnou dopravní výchovu i naše třetí třída čtvrťáků ze 4.C. Tentokrát s nimi do Karlových Varů vyrazili i žáci 5.C na pořad Svět rizik.
Mgr. Jaroslava Roulová
22.11.2019
Malou slavnost zažili prvňáčci v pátek 22. 11. Král Ota s královnou usoudil, že už zvládli první písmenka v Živé abecedě a zaslouží si Slabikář! A poté vyrazili prvňáčci i poprvé na led. Čekala je první lekce bruslení. A i tu zvládli parádně.
Mgr. Jaroslava Roulová
21.11.2019
ŽÁCI 9. ROČNÍKŮ Pro žáky 9. ročníků začal rok, ve kterém budou muset rozhodnout o svém dalším studiu. Abychom jim rozhodování co nejvíce usnadnili, snažíme se jim zprostředkovat co nejvíce informací z různých zdrojů. Využili jsme tak návštěvu SPŠ Ostrov, kde se konala přehlídka středních škol KAM po ZŠ, žáky ve škole navštívili zástupci různých SŠ, kteří je informovali o možnostech studia, a v rámci hodin Volby povolání navštívili Informační a poradenské středisko Úřadu práce v Ostrově. Někteří již také měli možnost udělat si PROFITEST, který jim také mnohé napověděl o nich samých. Věříme, že výčet akcí ještě není úplný, rýsují se i možnosti exkurzí do různých závodů v okolí.O nich Vás samozřejmě budeme na tomto místě rádi informovat.
Mgr. Simona Hnátová
21.11.2019
PREVENTIVNÍ BESEDY NA 2. STUPNI V letošním školním roce jsme navázali na velmi dobrou spolupráci se společností Světlo Kadaň z.s., která pro nás v loňském roce uspořádala tři bloky preventivních interaktivních besed ve všech třídách 2. stupně. V průběhu podzimu a zimy proběhnou další tři bloky. Žáci při nich pouze nesedí a neposlouchají lektory, ale naopak se aktivně zapojují do různých technik, při nichž si uvědomují své postavení v různých životních situacích, sdělují si své názory, probírají své postoje a vzájemně se tak poznávají, což napomáhá zlepšení klimatu v třídním kolektivu. Proběhly již tyto bloky: SOUČÁSTÍ SPOLEČNOSTI, SOUČÁSTÍ SYSTÉMU A ŽIVOT BEZ ZÁVISLOSTÍ. Děti tato setkávání hodnotí velmi kladně a vždy se těší na další.
Mgr. Simona Hnátová
21.11.2019
Ve čtvrtek 21. listopadu se sportovci - bojovnící z 1. stupně zúčastnili v okresním kole florbalového turnaje ČEPS Cup. Celým turnajem prošli s několika výhrami s krásnými výsledky, remízou a bohužel také prohrou. Kluci si zaslouží obrovskou gratulaci, protože skončili na 5.-8. místě z 18 týmů.
Mgr. Jaroslava Roulová
14.11.2019
Ve středu 13.listopadu se deštivého počasí nezalekli další čtvrťáci ze 4.B a absolvovali dopravní výchovu ve Světě záchranářů v Karlových Varech. Tentokrát je doplnili žáci 5.B, kteří mají svou dopravní výchovu již z loňska za sebou, ale Svět ohně byl pro ně novým programem.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.11.2019
V pondělí 11. listopadu nejezdil Martin na bílém koni, ale čtvrťáci na kolech ve Světě bezpečí. Zahájili tak povinnou dopravní výchovu. Zvládli nácvik teorie dopravních předpisů i praxe na silnici. Na jaře je pak čeká opravdová zkouška s možností získat cyklistický průkaz. Letos poprvé jsme mohli doplnit výpravu 4.A třídou šesťáků, kteří si prošli programem Svět zdraví.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.11.2019
Třídní schůzky pro rodiče vycházejících žáků se uskuteční v pondělí 18.listopadu 2019 od 16 hodin v učebně přírodopisu (přízemí vpravo). Bližší informace děti dostanou na lístečcích.
Mgr. Simona Hnátová
8.11.2019
PÁTEK - POSLEDNÍ DEN NA VÝJEZDU. Po včerejším rozlučkovém večeru jsme dnes už jen balili a mávali německým kamarádům, kteří odjížděli už v devět hodin domů. My jsme si ještě naplánovali prohlídku našeho partnerského města Wunsiedelu. Prohlédli jsme si gymnázium, Ostrovské náměstí, mnoho kostelů, náměstí, kašen a nakoupili nějaké drobnosti domů. A těsně před polednem jsme vyrazili na zpáteční cestu. A to byla třešinka na pověstném dortu. I pana řidiče překvapilo, jaké vezeme hodné děti a tak jim celou zpáteční cestu vyhrával písně na přání. Za zpěvu a dobré nálady jsme se vrátili domů.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Prosinec 2019>>
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie


Evropský sociální fond v ČR