MENU ☰

aktuality

16.10.2019
Ve středu 16. října se třída 5. B zúčastnila akce Čajování potmě, kterou organizovalo TyfloCentrum v rámci projektu Bílá pastelka. Děti si vyzkoušely, jak je obtížné vykonávat obyčejné činnosti bez zraku. Nalévaly si čaj z konvice, malovaly obrázek, poznávaly předměty a chodily se slepeckou holí. Ve škole se pak děti pokusily pojmenovat své pocity a výtvarně je ztvárnit. Zážitek to byl nezapomenutelný.
Mgr. Jaroslava Roulová
14.10.2019
Letošní ročník Velryby Varyby se pomalu blíží ke svému konci. Spolu s říjnem skončí i letošní výprava. A tak naši druháčci z 2.A a 2.B, spolu se staršími kamarády ze 4.A, v pondělí 14. října vyrazili do Karlových Varů objevovat další záhady a plnit nové úkoly od Varyby. Počasí jim přálo a tak si svoji výpravu krásně užili.
Mgr. Jaroslava Roulová
14.10.2019
Na pondělí 14. října jsme si ve školní družině naplánovali orientační běh v přírodě. Byla to dobrá volba, protože po velmi plačtivém začátku října se dostavilo babí léto. Téma dnešního běhu byla příroda. Dnes závodily děti z 1., 4., 5. a 7. oddělení. Závodníci byli rozděleni do 10 smíšených družstev, kapitánem byl vždy starší kamarád. Moc se mi líbilo, jak starší děti spolupracovaly s mladšími. Trpělivě jim četly otázky, zajímal je jejich názor na správné řešení. Výsledky se děti dozví v jednotlivých odděleních, kde na ně také budou čekat diplomy a drobné odměny. Nezbývá, než držet palce našim kamarádům z 2., 3. a 6. oddělení,kteří budou závodit za týden, aby jim počasí přálo jako nám.
Šárka Jarošová
11.10.2019
Na první polovinu října jsme si ve školní družině naplánovali závody na koloběžkách. Děti v průběhu září na vycházkách pilně trénovaly, aby své "stroje" bezvadně ovládaly. Úsilí se vyplatilo. Na start jízdy zručnosti se postavili zdatní závodníci. Jízda byla na čas a každý závodník měl dva starty. Lepší čas se počítal. Jak vše dopadlo se děti dozvěděly ve svých odděleních, kde nejlepší závodníci obdrželi diplomy a drobné odměny. Malá sladká odměna čekala na každého, protože není důležité vyhrát, ale závod si užít a sportovat.
Šárka Jarošová
8.10.2019
Festival Oty Hofmana je v plném proudu. Všechny třídy se střídají na filmových představeních. Účastníme se i mnoha doprovodných akcí jako jsou semináře, výtvarné dílny nebo třeba i roztančený sál. Jan Onder dnes rozpohyboval prvňáčky i druháky v tanečním sále. Poté se druháci stali i objektem dětských festivalových médií.
Mgr. Jaroslava Roulová
3.10.2019
Začátek října je již tradičně spjat s Festivalem Oty Hofmana. A je také již tradicí, že v neděli večer je festival zahájen lampionovým průvodem a ohňostrojem. Milí rodiče, srdečně vás zveme spolu s vašimi dětmi na tuto akci. Sraz bude v půl osmé večer před školou, odkud se průvod vydá směrem k Hlavní ulici, kde se napojí na již procházející průvod z ostatních škol. Společně dojdeme na Mírové náměstí, kde proběhne ohňostroj. Za své ratolesti odpovídají rodiče.
Mgr. Jaroslava Roulová
1.10.2019
Další velká akce čekala na žáky naší školy v úterý 1. října. Do Ostrova přijela společnost ZAYFERUS z moravské Lednice, která se zabývá chovem, ochranou a výcvikem dravých ptáků a sov. Ve dvou představeních na atletickém hřišti se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí ze života těchto ptáků. Mohli si je zblízka prohlédnou a sledovat je i v letu a při ukázkách lovu. Na hřišti se sešly všechny ostrovské školy. Poděkování patří našemu Spolku rodičů, který uhradil našim žákům polovinu vstupného. Tak mohli tento program zhlédnout opravdu všichni.
Mgr. Jaroslava Roulová
26.9.2019
Čtvrtek 26. září probíhal na naší škole ve znamení evropských jazyků. A nejen evropských - přidali jsme vietnamštinu, vzhledem k našim vietnamským žákům. Nad vstupem do školy vlály vlaječky evropských států a celá škola se proměnila v barevný, několikajazyčný slovník. Také žáci vyjádřili svým oblečením sympatii k některému z jazyků. O přestávkách pak zněla hudební hitparáda. Každou přestávku v jiném jazyce. Děti si dnes jistě uvědomily rozmanitost jazyků a zase naopak hledaly i podobnosti výrazů.
Mgr. Jaroslava Roulová
26.9.2019
Ve čtvrtek 26. září se děti z 1. oddělení školní družiny vypravily na návštěvu do MDDM. Byla zde k vidění pohyblivá výstava železničních modelů " OSTROVSKÁ KOLEJNICE ". Ostrovští modeláři pořádají tuto výstavu každým rokem a opravdu je na co se dívat, miniatury nádraží se všemi detaily, silnice s jezdícími auty, exteriér s domy, kolotoči, zvířaty a hlavně spousta pohyblivých, svítících, troubících vláčků. Největší úspěch sklidil vláček, který dětem vozil bonbóny. Moc jsme si to všichni užili.
Šárka Jarošová
18.9.2019
Posledních letních dnů využívají některé třídy prvního stupně k výpravám s Velrybou Varybou. Mnohé třídy si trasu prošli již v červnu. A kdo si nechal výpravu na září, putoval v krásném počasí za mistry slov i tónů až k Alžbětiným lázním pro malou odměnu. Po Karlových Varech se procházeli v minulém týdnu všechny třetí třídy a 17. září také třída 4.B a 4.C.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Říjen 2019>>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie


Evropský sociální fond v ČR