MENU ☰

aktuality

27.6.2019
Poslední rozloučení čekalo ve čtvrtek 27.6. na naše deváťáky. Sešli se v ostrovském letohrádku se svými učiteli, rodiči, prarodiči, kamarády, aby všechny rozplakali i rozesmáli. Všichni, proměněni k nepoznání, zde byli ošerpováni a dostali své poslední vysvědčení. Devět let uteklo jako voda. Z malých dětiček vyrostli mladí lidé a my jim držíme palce, aby uspěli na další cestě životem.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.6.2019
Do našeho města zavítala expozice historických postav. Žáci 4.B využili posledních hodin letošního školního roku k návštěvě této výstavy figurín, aby zde zhlédli postavy, o kterých si povídali s paní učitelkou v druhém pololetí. A tak se zde za doprovodu a výkladu průvodkyně střetli s věrozvěsty Konstantinem a Metodějem, s Karlem IV., s Janem Husem, s Janem Žižkou, s Marií Terezií i několika dalšími.
Mgr. Jaroslava Roulová
25.6.2019
INŽENÝR JUNIOROd října do června probíhal pod záštitou SPŠ Ostrov projekt INŽENÝR JUNIOR. Projekt byl určen žákům 8. ročníků a měl žáky do budoucna motivovat ke studiu technických oborů. Žáci se zúčastnili celkem 5 workshopů, z nichž každý byl zaměřen na jeden okruh - AUTOTRONIKA, ELEKTROTECHNIKA, PROGRAMOVÁNÍ MICRO:BIT, PROGRAMOVÁNÍ CNC STROJŮ a 3D TISK. Tyto workshopy vedli pedagogové škol zapojených do projektu. Z každého workshopu si žáci domů přinesli hotový výrobek - např. klíčenku z 3D tiskárny, model motoru či vytvořený blikající elektrický obvod. Z naší školy se zúčastnilo celkem 10 žáků, kteří za úspěšné absolvování získali nejen pamětní medaili školy a diplom, ale také oprávnění používat titul Ing.junior.Projekt byl velmi kladně hodnocen a měl by pokračovat i v příštím roce.
Mgr. Simona Hnátová
24.6.2019
S radostí mohu oznámit, že všechny děti, jejichž rodiče (zákonní zástupci) se v červnu 2019 dostavili k zápisu do školní družiny, byly přijaty.
Šárka Jarošová
24.6.2019
V parném pondělku 24. 6. se prvňáci z 1.B opět vydali za vodou. Tentokrát ji hledali u ostrovských hasičů. Dozvěděli se i mnoho zajímavého o jejich práci a technice.
Mgr. Jaroslava Roulová
21.6.2019
Krásné počasí nahrává turistickým výpravám. Na další výpravu se v pátek 21. června vydali prvňáčci z 1.B spolu s páťáky z 5.C. Vyjeli do Jáchymova a došli až ke známým mlýnkům. Za parného počasí to bylo to pravé osvěžení.
Mgr. Jaroslava Roulová
21.6.2019
Ve čtvrtek 20. června se třída 1.B vydala na návštěvu do ZŠ Masarykova. Zde na ně pod altánem čekala již spousta předškoláků, kteří se těšili na své slavnostní pasování na školáky.
Mgr. Jaroslava Roulová
19.6.2019
Středa 19. června je pro celou republiku dnem pohybu. Dnes je totiž Olympijský den a tak se ve všech koutech naší vlasti běží T mobile Olympijský běh. Dopoledne nám rádio odstartovalo první běhy. Nejprve se na hřišti vystřídaly všechny děti z prvního stupně. Běželo se za krásného počasí a ohromného nadšení po ročnících. V každém ročníku byli oceněni nejlepší tří běžci, ale vítězem byl každý, kdo dnes doběhl. A tak každý běžec obdržel medaili, diplom o účasti a pastelku KOH-I-NOOR, který je sponzorem běhu.Po prvním stupni nastoupili na hřiště starší sportovci ze šestých až devátých tříd. I ti doběhli do cíle i když jejich trasa už byla delší. Děti ze školní družiny nám zase vyzdobily obrázky běžců prostranství před školou.
Mgr. Jaroslava Roulová
19.6.2019
V předposledním školním týdnu si děti ze školní družiny zasoutěžily v malování na chodníku suchými křídami. Společným tématem pro tvorbu byl sport. Děti se pustily do práce s nadšením, barvičky opravdu nebyly jen na chodníku. Výsledek za to ale stál, posuďte sami. Teď už nás ve školní družině čeká jen úklid, přemístění všech "svršků", které mají děti ve škole domů, prosím zkontrolujte včas, zda Vám doma nic nechybí, loučení, přání krásných prázdnin a v příštím školním roce ve zdraví na viděnou.
Šárka Jarošová
17.6.2019
S nástupem hezkého počasí se opět přihlásila VELRYBA VARYBA. Letos probíhá již 12. ročník putování po Karlových Varech. Každý rok je pro děti připravena nová trasa, plná zajímavostí a také pracovní listy. Letos putování zahájili čtvrťáci, kteří se do Karlových Varů vypravili 17. června. Tentokrát jsme šli Za Štěpánkou a mistry slov a tónů. Za splněné úkoly děti v cíli obdržely opět malý dárek se symbolem velryby.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Leden 2019>>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie


Evropský sociální fond v ČR