MENU ☰

aktuality

28.6.2018
Ve čtvrtek 28. června jsme se rozloučili s žáky devátých tříd. Slavnost probíhala v Letohrádku a kromě hlavních aktérů, proměněných k nepoznání, se zde sešli i jejich učitelé a také jejich rodiny. Deváťáci se rozloučili originálními songy, vřelými slovy i kytičkou. Obdrželi svá poslední vysvědčení na základní škole a byli ošerpováni panem ředitelem a paní zástupkyní.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.6.2018
Prázdniny se blíží, známky jsou již napsané a tak je čas i na zábavu. Druhý stupeň si ve středu připravil Sportovní den na školním hřišti a v tělocvičnách. Děti prvního stupně uklízely i vycházkovaly a čtyři třídy, které to ještě nestačily, se vypravily do Karlových Varů na putování s Velrybou Varybou. Je to již tradiční akce a v letošním roce jsme načali druhou desítku výprav. Putování letošního roku nese název Tentokrát za nádhernými výhledy. Děti opět plnily skládanku s úkoly a rozhlížely se po Varech opravdu z výšky. Počasí turistice přálo a odměna v karlovarském muzeu byla hezkou tečkou za výpravou.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.6.2018
V úterý 26.6. ukázaly děti z 5.B svým rodičům, co v nich je. S paní učitelkou a paní asistentkou připravily posezení v tělocvičně a krásný program na rozloučenou s prvním stupněm. Po té se odebraly do své třídy, kde je čekalo přenocování a druhý den bowling.
Mgr. Jaroslava Roulová
24.6.2018
Vážení rodiče, všechny děti, jejichž rodiče se v červnu dostavili k zápisu do školní družiny, byly přijaty. Vzhledem k tomu, že bylo přijato 198 dětí, bude od září 2018 otevřeno opět 8 oddělení.
Šárka Jarošová
21.6.2018
Předposlední den v Německu jsme absolvovali putovní výlet na Waldstein, zdejší zříceninu s rozhlednou, pastí na medvědy a krásnou okolní přírodou. Cestou jsme četli staré, lehce strašidelné, pověsti týkající se tohoto místa. V půl jedné se podával oběd formou piknikového posezení na trávě s Bratwurstem, melounem a závěrečným dezertem. Cestou zpět jsme se vykoupali v jezeře, někteří v plavkách, někteří v běžném oblečení, jiní dali přednost osvěžení v podobě zmrzliny. Večerní akcí nás provázel oheň (starý způsob rozdělávání ohně bez sirek, za to s pomocí pyritových kamenů a choroše). Závěrem celého večera bylo loučení s našimi německými přáteli, předání upomínkových dárků a reflexe celého týdne.
Mgr. Daniela Berger
20.6.2018
V hlavní roli středeční vernisáže v klášterním areálu vystupoval opět náš pěvecký sbor Májová sluníčka.Výstava papírových modelů Ivana Zadražila byla zahájena právě jejich vystoupením. A diváci jejich výkon opět ocenili potleskem i mnoha pochvalnými slovy.
Mgr. Jaroslava Roulová
20.6.2018
Středa 20. června se stala Olympijským dnem. Od 10 hodin probíhal po celé republice Olympijský běh. I naše škola se v plné míře zapojila a v deset hodin vyběhli na svou trasu prvňáčci. A pak už závodníci zdolávali své metry běhu po ročnících. Nejen první tři byli ocenění. Vítězem byl každý do doběhl. Odměnou byla medaile, tyčinka Corny, tužka se sportovní tematikou a diplom, spojený se slevou do prodejny KOH-I-NOOR. Sportu i sportovcům ZDAR.
Mgr. Jaroslava Roulová
20.6.2018
3. den ve Weissenstadtu Celý dnešní den nás provázelo téma komunikace. Dopolední aktivity byly indoorové, zaměřené na odborné znalosti týkající se digitální komunikace, její výhody, nevýhody, zápory a klady. Odpoledne jsme strávili venku a hráli interaktivní komunikační hry. Ukázaly nám, jak správně a vhodně komunikovat, co je důležité, co možné a co nevhodné. Procvičovali jsme angličtinu i němčinu a hledali i další neverbální způsoby komunikace. Večer jsme hráli fotbal nebo se uklidňovali a meditovali při józe.
Mgr. Daniela Berger
19.6.2018
Druhý den se nám zastesklo a tak jsme podnikli cestu zpět do Čech. Zavítali jsme na SOOS, viděli mokřady, mofety, křemeliny a po vyčerpávající naučné cestě se vydali na prohlídku Chebu. Následovala cesta zpět do Německa s krátkou zastávkou u zdejšího jezera. Po večeři jsme vytvářeli ozdobné květiny z plstěné ovčí vlny. Trocha trpělivosti chyběla jak nám, tak Němcům, ale diskuze při výrobě byly nenapodobitelné. Gute Nacht.
Mgr. Daniela Berger
19.6.2018
V úterý 19. června proběhlo slavnostní pasování žáčků 1. tříd ostrovských ZŠ na čtenáře. Na základě poctivě vyplněných čtenářských deníčků a návštěv besed, které pořádá Oddělení pro mládež získali žáčci odměnu. Letos bylo pasováno celkem 140 dětí. Z naší školy se slavnosti zúčastnily tři první třídy - 62 dětí.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Duben 2018>>
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie


Evropský sociální fond v ČR