MENU ☰

aktuality

14.11.2019
Ve středu 13.listopadu se deštivého počasí nezalekli další čtvrťáci ze 4.B a absolvovali dopravní výchovu ve Světě záchranářů v Karlových Varech. Tentokrát je doplnili žáci 5.B, kteří mají svou dopravní výchovu již z loňska za sebou, ale Svět ohně byl pro ně novým programem.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.11.2019
V pondělí 11. listopadu nejezdil Martin na bílém koni, ale čtvrťáci na kolech ve Světě bezpečí. Zahájili tak povinnou dopravní výchovu. Zvládli nácvik teorie dopravních předpisů i praxe na silnici. Na jaře je pak čeká opravdová zkouška s možností získat cyklistický průkaz. Letos poprvé jsme mohli doplnit výpravu 4.A třídou šesťáků, kteří si prošli programem Svět zdraví.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.11.2019
Třídní schůzky pro rodiče vycházejících žáků se uskuteční v pondělí 18.listopadu 2019 od 16 hodin v učebně přírodopisu (přízemí vpravo). Bližší informace děti dostanou na lístečcích.
Mgr. Simona Hnátová
8.11.2019
PÁTEK - POSLEDNÍ DEN NA VÝJEZDU. Po včerejším rozlučkovém večeru jsme dnes už jen balili a mávali německým kamarádům, kteří odjížděli už v devět hodin domů. My jsme si ještě naplánovali prohlídku našeho partnerského města Wunsiedelu. Prohlédli jsme si gymnázium, Ostrovské náměstí, mnoho kostelů, náměstí, kašen a nakoupili nějaké drobnosti domů. A těsně před polednem jsme vyrazili na zpáteční cestu. A to byla třešinka na pověstném dortu. I pana řidiče překvapilo, jaké vezeme hodné děti a tak jim celou zpáteční cestu vyhrával písně na přání. Za zpěvu a dobré nálady jsme se vrátili domů.
Mgr. Jaroslava Roulová
8.11.2019
Na měsíc listopad si školní družina mimo jiné naplánovala návštěvu EKOCENTRA. V pondělí se za zvířátky vypravily děti z 1. a 7. oddělení, ve čtvrtek z 2. a 3. oddělení, dnes děti ze 4. a 6. oddělení. Na děti z 5. oddělní se zvířátka mohou těšit příští pátek. Všechny děti se na návštěvu velmi těšily, mnozí donesly "dárky" v podobě tvrdého chleba, mrkviček.... V EKOCENTRU se nás ujala "průvodkyně", její poutavé vyprávění děti zaujalo, zvídavé otázky se jen sypaly. Odvážné děti si mohly vzít do ruky hada, nebo si sáhnout na ostré bodlinky ježka. Velmi zajímavé také bylo sledovat poměrně nezvykle "živého" kajmana, či obrovského škrtiče. Do EKOCENTRA prostě chodíme rádi, je tam stále co k vidění.
Šárka Jarošová
7.11.2019
ČTVRTEK VE WUNSIEDELU. Dnes byl na programu celodenní výlet na ovčí farmu. Děti si zblízka prohlédly ovce, kozy, různé druhy vlny i spoustu výrobků. Pak jsme se vypravili za ovcemi na pastviny. Po obědě z taštičky a teplém čaji si všichni vyrobili vřetýnka a pokusili se spřádat ovčí vlnu. Po návratu a krátkém odpočinku pracují děti na filcovaném obrazu, který započaly včera večer. Ještě nás čeká večerní módní přehlídka a rozlučkový večer. Poslední pozdravy jsou od chlapců z 5.B. "Ahoj rodino, dnes jsme byli na ovčí farmě. Honza" "Ahoj tati a mami, dnes jsem motal ovčí vlnu. Kuba" "Ahoj rodino, dnes jsem dodělával obraz z vlny. Pája" "Ahoj rodinko, vytrhl jsem si dva zuby. David" "Ahoj všichni doma, dnes jsem viděl ovce na pastvinách a spoustu jsem se toho dozvěděl. Vojta" PLÁNOVANÝ PŘÍJEZD ZÍTRA 8.11. V 13.30 HOD.
Mgr. Jaroslava Roulová
6.11.2019
STŘEDA ve W. Dnes jsme měli návštěvu. Přijel za námi pan ředitel a účastnil se všech aktivit. Dopoledne se linulo ve znamení zážitků v přírodě. Děti musely zapojit smysly i rozum, aby si řádně poradily s individuálními i týmovými úkoly. Po obědě jsme vyrazili do Ekostanice. Prošli jsme s původcem Markusem část Katarinenbergu a vyprávěli jsme si o přírodě. Pak jsme v jejich stanici vyráběli hudební nástroje. Zbytek odpoledne jsme věnovali sportu, hrám i odpočinku. Po večeři nás čeká opět výtvarný program. Dnes vás zdraví zbytek 5.A. "Ahoj mami, dnes byl vegetariánský den a vyráběli jsme hudební nástroje. Tvůj Pepa" "Ahoj mami, tati, dneska mi moc chutnal oběd, vaří mi tu bez lepku a je to tady super. Melinka" "Ahoj rodino, dnes jsem si vyrobila hudební nástroj. Vanesska."Ahoj mami, tati, dnes jsem si vyrobila australský bzučák. Janča" "Ahoj rodiče, je to tady hezký a vaří moc dobře. Lucka" " Ahoj mami, dnes jsem si vyřezal hudební nástroj. Domča"
Mgr. Jaroslava Roulová
5.11.2019
ÚTERÝ NA JAZYKOVÉM VÝJEZDU.Dnešní den byl studijní. Dopoledne jsme zkoumali ekologickou stopu a každý si vypočítal tu svoji. Pak jsme šli ven zachraňovat naši planetu. Odpolední činnost se týkala energií a šetření s nimi. Teorie se střídala s pokusy i našimi výstupy. Pak jsme venku hráli fotbal a přehazovanou. Večerní činnost je plná výtvarné tvorby. Na různých pracovištích si děti vyrábí dárky. Samozřejmě ekologicky, z přírodních materiálů. Dnes domů telegrafují dívky z 5.B. "Ahoj mami, dnes jsem se naučila hrát přehazku. Bára" "Ahoj tati, dozvěděla jsem se, jaká mě čeká budoucnost. Markétka" "Ahoj rodino, už vím, jak zachránit planetu! Kačka" " Ahoj mami, potřebuji k životu dvě Země. Naty" "Ahoj mami, počítali jsme si ekologickou stopu. Áňa" "Ahoj mami a tati, mám se hezky a dobře tu vaří. Julča M." "Ahoj mami a tati, moc se mi tu líbí. Terezka" "Ahoj mami a tati, dnes jsem zachraňovala Zeměkouli! Julča S."
Mgr. Jaroslava Roulová
4.11.2019
PONDĚLÍ VE WUNSIEDELU. Po krátké cestě jsme dorazili na místo. Ubytovna nás nadchla. Máme krásné pokojíky, překrásnou jídelnu - a dobře vaří, krásné prostory pro činnosti, sport i zábavu. Děti se zabydlely a pak už začalo seznamování. Tak se odvíjely všechny dnešní hry. Krom angličtiny se naše děti učí základy němčiny a německé děti zase češtinu. Přestože celý den prší, na chvilku jsme se byli proběhnout i venku. Po večeři se všichni představili v připravených prezentacích a moc se jim to povedlo. Přímý přenos:"Ahoj mami,je to tu dobré, dobře tu vaří a dnes jsme se učili německy. Tvůj Máťa" "Ahoj tati, dnes jsme se seznámili s německými dětmi Aaronem, Nickem a s Jacobem. Filip" "Ahoj rodino,dnes jsem se naučil nějaká nová německá slova a taky jsme s Němci hráli fotbal. Váš Péťa."
Mgr. Jaroslava Roulová
4.11.2019
Českomoravský odborový svaz pracovníků školství vyhlásil na středu 6.11.2019 stávku, ke které se připojí také převážná část zaměstnanců naší základní školy a školní družiny. Jelikož nelze zabezpečit chod školy a školní družiny, bude škola a školní družina mimo provoz. Oficiální důvody vyhlášení stávky najdete na stránkách www.skolskeodbory.cz.
Mgr. Rudolf Radoň

<<D Červen 2019>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie


Evropský sociální fond v ČR