MENU ☰

aktuality

17.4.2019
Ve středu jsem obdrželi tuto zprávu: Nejvíce špačků, tedy pastelek kratších než 8 cm, které hrály ve vyhodnocování soutěže nejvyšší roli, se podařilo nashromáždit v ZŠ Ostrov Májová z Ostrova u Karlových Varů, která dala dohromady přes 5,8 kg špačků. A tak bylo zhodnoceno naše společné úsilí. Děkujeme všem žákům, kteří k tomuto celoreplukovému vítězství přispěli.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.4.2019
V pátek 12. dubna ostrovští krasobruslaři opět ukončovali sezónu nádhernou podívanou na ledě. Na jejich exhibici se došly podívat děti ze 4.A, 5.A a 3.C. Potleskem nešetřily, neboť výkony byly obdivuhodné a všechna vystoupení byla zábavná a dokonale secvičená. Mezi vystupujícími byli i žáci naší školy.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.4.2019
Ve čtvrtek 11. dubna odpoledne se sešli žáci 3.A se svými rodiči ve škole. Pod vedením paní učitelky Markvartové a za pomoci paní asistentky Valáškové vyráběli jarní a velikonoční dekorace z drátků. Ve třídě byla tvořivá atmosféra, všichni byli zabráni do vyrábění a projevili velkou míru kreativity. Výsledky byly obdivuhodné. Bylo to příjemně prožité odpoledne.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.4.2019
V pátek 12. dubna jsme měli ve školní družině návštěvu. Přijeli za námi příslušníci Městské policie Ostrov. Předvedli nám velmi působivou ukázku: " Zásah proti výtržníkům v přímém přenosu ". Nejprve přišla paní policistka se služebním psem. S dětmi si chvíli povídala. Najednou se objevili výtržníci, kteří začali obtěžovat své okolí. Paní policistka je vyzvala k odchodu. Z výtržníků se vyklubali ozbrojení zločinci. To už přijelo na " scénu " houkající policejní auto, zločinci byli policisty za pomoci služebního psa zpacifikováni a v poutech naloženi do zásahového auta. Děti ani nedutaly, většina věřila, že vše bylo doopravdy. Na závěr dostaly děti ještě mnoho užitečných rad, jak se zachovat při napadení psem. Pomyslnou třešničkou na celé akci byla možnost " zapráskat " si bičem, používaném k vydráždění psa. Celá akce se vydařila, nejen že se dětem líbila, ale jsou zase o kousek dál se znalostmi, jak chránit své zdraví v krizové situaci.
Šárka Jarošová
11.4.2019
Upororňujeme všechny rodiče, že na dny 9. a 10. května 2019 bylo vyhlášeno ŘEDITELSKÉ VOLNO.
Mgr. Simona Hnátová
11.4.2019
Upozorňujeme všechny rodiče na TŘÍDNÍ SCHŮZKY, které se uskuteční v úterý 16. dubna 2019.
Mgr. Simona Hnátová
10.4.2019
Ve středu 10. dubna probíhalo další kolo Ostrovské olympiády škol. Tentokrát byla pořadatelem 1. ZŠ a běhaly se netradiční štafety. Z každého ročníku byli vybráni čtyři reprezentanti - 2 dívky a 2 chlapci. Dvacet běžců z prvního stupně vysoutěžilo druhé místo. Sportovci z druhého stupně skončili na třetím místě. Body byly připočítány do soutěží o Pohár Městské rady a Pohár starosty.
Mgr. Jaroslava Roulová
10.4.2019
V rámci projektu Mléko do škol si jedenkrát do roka máme možnost objednat Doprovodná opatření. Znamená to pro každou třídu velikou bednu s různými výrobky MADETY, která je naším dodavatelem. A tak jsme na úterý 9. dubna pro děti připravili projektový den na téma MLÉČNÉ VÝROBKY. Děti nejen ochutnávaly, ale plnily rozličné úkoly, pracovní listy i vytvářely výtvarná díla.
Mgr. Jaroslava Roulová
10.4.2019
Velikonoce se blíží a tak další třídy vyráží do Letohrádku na velikonoční dílny. V úterý 9. dubna to byla třída 3.B a ve středu 10. dubna zase děti ze 3.C
Mgr. Jaroslava Roulová
8.4.2019
V pondělí 8. dubna navštívila školní družinu Mgr. Kateřina Dvořáková, lektorka ekologické výchovy z Mariánských Lázní. Měla pro děti připraveno tvoření na téma " Kraslice trochu jinak ". Nejprve nám ukázala, jak se prosívá hlína a míchá přírodní pojidlo z jedlé sody, vody a tvarohu.K samotnému tvoření si děti potom samy z těchto ingrediencí namíchaly hliněné barvy, kterými zdobily vajíčka. Mohly také použít další přírodniny ( lístečky, trávu, jehličí ). Dětem se činnost moc líbila, vyzkoušely si novou techniku zdobení a odnesly si domů krásně malované kraslice. Určitě si to někdy rádi zopakujeme a budeme se těšit na další návštěvu pí. Dvořákové.
Šárka Jarošová

<<D Říjen 2018>>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie


Evropský sociální fond v ČR