MENU ☰

aktuality

9.1.2019
V úterý 8. ledna proběhlo v městské knihovně vyhodnocení soutěže " Vánoční stromkování ". Letos jsme měli dvě želíska v ohni, o jeden stromeček se postaralo 5. oddělení pod vedením pí. vychovatelky J. Vlčkové, druhý náš stromeček ozdobily děti ze 7. oddění pod vedením pí. vychovatelky E. Hanakovičové. Všem jsme drželi palce, protože přípravě věnovali hodně úsilí a času. K naší veliké radosti byla snaha korunována úspěchem, 1. místo v kategorii hlasování po internetu vyhrál stromeček 5. oddělení, moc, moc gratulujeme. Za odměnu si děti přinesly nejen krásný diplom, ale i společenskou hru OSTROV SKYE. Dík ale patří všem soutěžícím. Jako odměna bylo pro děti připraveno scénické čtení z knížky " Dušička - čeština pro mimozemšťany " v podání pí. L. Pintnerové s kolegou z divadlního spolku " Ochotníci Ostrov ".
Šárka Jarošová
28.12.2018
Předvánoční týden byl ve škole ukončen v pátek 21.prosince třídními besídkami, posezeními u stromečku či odpočinkem u promítaných filmů. Žáci 8. a 9. tříd se však vydali přímo do DK Ostrov, aby zde zhlédli životopisný film JÁ, TONYA, který se svou chladnou atmosférou z krasobruslařských hal skvěle hodil k chladnému předvánočnímu počasí. Poté už se všichni rozeběhli do svých domovů užít si domácí vánoční pohody a načerpat síly na povánoční školní práci.3. ledna 2019 se vrhneme na další část školního roku.
Mgr. Simona Hnátová
28.12.2018
V předvánočním týdnu se žáci 7. ročníků měli možnost zúčastnit vánoční ZUMBY pod vedením lektorky MDDM paní Svatkové. Toto zpestření hodiny tělesné výchovy si užili chlapci i dívky obou paralelních tříd.
Mgr. Simona Hnátová
23.12.2018
Poslední adventní neděli 23. prosince měl náš sbor Májová sluníčka své letošní poslední vystoupení. Vystoupil na závěr podvečeního programu na Starém náměstí. I když počasí bylo deštivé, náměstí bylo plné lidí. Ze všech dýchala předvánoční atmosféra a všude bylo slyšet smích a gratulace. Krásné Vánoce přejeme i Vám.
Mgr. Jaroslava Roulová
20.12.2018
V pátek 21. prosince budou na prvním stupni 4 vyučovací hodiny. Ty se budou odehrávat ve znamení Vánoc. Při oborovém dni si děti vyrobí vánoční dekorace v mnoha podobách. Již od středy probíhá v některých třídách pískování s vánoční tématikou. A to bude součástí oborového dne i v pátek. Poté budou následovat vánoční besídky.
Mgr. Jaroslava Roulová
20.12.2018
Ve čtvrtek 20. prosince proběhla ve školní družině vánoční besídka. Vzhledem k velkému počtu dětí jsme se museli rozdělit na dvě skupiny. V 7. oddělení se sešly děti z 1., 4., 5. a 7. oddělení a v 8. oddělení děti z 2., 3., 6. a 8. oddělení. Paní vychovatelky Eva a Martina svá oddělení krásně vyzdobily, takže na nás už při příchodu dýchla vánoční atmosféra. Samotná besídka byla o vánočním vyprávění, soutěžích a tanci. Na závěr byli vyhlášeni nejlepší tanečníci a tanečnice a rozdány vánoční balíčky. Děti byly moc hodné, besídku si užily, proto s malým dárečkem odcházel domů každý.
Šárka Jarošová
18.12.2018
V průběhu listopadu a prosince se konalo několik sportovních soutěží pro žáky 2. stupně. Jednou z nich bylo okrskové kolo ve florbalu. Zde byli naši žáci velmi úspěšní. Dívky 6. a 7. tříd obsadily 3. místo, chlapci se umístili na místě 2. Družstva starších dívek a chlapců skončila taktéž na krásném 2. místě. Žáci trénovali pod vedením p.J.Syptáka a nejlepším hráčem byl po zásluze Vilém Šmídl ze 7.B. Další soutěží byl halový fotbal. Chlapci pod vedením Mgr. T.Pešíka obsadili 3. místo. Všem děkujeme za reprezentaci a pěkná umístění.
Mgr. Simona Hnátová
14.12.2018
Putování s Velrybou Varybou se pravidelně účastní většina tříd prvního stupně již několik let. Na závěr sezony se losují exkurze pro zúčastněné třídy. V letošním roce se štěstí usmálo na žáky 4.B, kteří vyhráli exkurzi v hotelu Imperiál. V pátek 14. prosince si svoji výhru vybrali. Navštívili prostory luxusního lázeňského hotelu v Karlových Varech. Podívali se, kde vyvěrá pramen, obdivovali nádhernou výzdobu, zhlédli živý betlém a dokonce se usadili i do křesílek v prezidentském apartmá. A pak již spěchali zpět do Ostrova, protože jim začínal plavecký kurs. Ten již zahájila i 3.C a v lednu zahajují i 3.A, 3.B.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.12.2018
Třídy 2.C, 4.B, 4.C a 5.C se na chvíli staly "JEŽÍŠKOVÝMI VNOUČATY" a zapojily se do akce Vytvoř přání. Cílem akce je vyrobit co nejvíce přáníček od dětí, které Český rozhlas předá babičkám a dědečkům v domovech seniorů a jiných zařízeních. Doufáme, že přáníčka potěší a udělají hodně radosti.
Mgr. Jaroslava Roulová
11.12.2018
V úterý 11. prosince se v Domě kultury konal adventní koncert pro žáky 2. až 5. třídy naší školy. Zazněly koledy a vánoční písně v podání MD COMPANY. Děti se do zpěvu většiny písní zapojily a koncert si velmi užily.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Prosinec 2018>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie


Evropský sociální fond v ČR