MENU ☰
13.2.2019
O lyžařské výpravě do Německa jsem vás informovala již včera. Děti si to moc užily, závod se jim líbil a byly moc pochváleny od učitelů v doprovodu i organizátorů. Dnes tedy ještě obrazem.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.2.2019
Úterý 12. února bylo plné významných akcí. Nejvýrazněji jsme prožívali akce sportovní. Výprava našich lyžařů-běžkařů vyrazila za hranice. V Německu, nedaleko od hranic, se konal orientační běh na lyžích. Sestavili jsme malé družstvo z prvního i druhého stupně. V tento den byla také zahájena Olympiáda ostrovských škol. Rozběhly se soutěže o Pohár městské rady a Pohár starosty. Nyní již každý měsíc budeme soutěžit v různých sportech v rámci našeho města. Tou první soutěží byl šplh. Přestože proběhlo školní kolo a vybírali jsme naše nejrychlejší šplhače od třetích do devátých tříd, na konkurenci z ostatních škol jsme nestačili. A tak naším prvním počinem byla třetí místa na prvním i druhém stupni.
12.2.2019
Dne 16.1. se konalo školní kolo olympiády v AJ pro 2. st. Přihlásilo se celkem 22 žáků, kteří byli rozděleni podle jednotlivých ročníků do příslušné kategorie. Každá kategorie měla ústní pohovor před komisí na dané téma a následný popis obrázku bez přípravy. Komise měla velmi těžkou práci při rozhodování o vítězích, všichni byli úspěšní a v anglickém jazyce komunikovali bez problémů. Nejlepším i se stali : za 6.ročník Tomáš Doan, v 7.ročníku Laura Nguyenová, v 8. ročníku Jan Rambousek a za 9. ročník Filip Ha Duy. Nejúspěšnější "angličtinářkou" je Laura Nguyenová, která pak obsadila 2. místo v okresním kole v Karlových Varech. Bohužel v její kategorii se již nekoná krajské kolo, a tak se těšíme na příští ročník. Mgr. Daniela Berger
Mgr. Simona Hnátová
8.2.2019
21. ledna a 8. února jsme měli ve školní družině vzácnou návštěvu. Přijela za námi paní Štěpánka Kadlecová z organizace "HNUTÍ DUHA", aby nám vyprávěla o životě vlků v naší přírodě. Přivezla s sebou spoustu zajímavého materiálu: fotky z fotopastí, vlčí trus, sádrový odlitek vlčí stopy.... a hlavně svého čtyřnohého kamaráda, polovlka Koniáše. Její zasvěcené vyprávění děti zaujalo. Na paní Kadlecové bylo vidět, že svou práci dělá s láskou, kterou se snažila alespoň malinko na děti přenést, aby měly rády přírodu a vše živé v ní. Na závěr si děti mohly pohladit Koniáše, který s nimi měl neuvěřitelnou trpělivost, bylo vidět, že má děti rád.
Šárka Jarošová
8.2.2019
VYDÁVÁNÍ ZÁPISOVÝCH LÍSTKŮ Všichni žáci druhého stupně, kteří v tomto roce podali přihlášku na střední školu, dnes dostali informaci o vydání zápisového lístku. Pro zápisový lístek se musí dostavit zákonný zástupce s dokladem totožnosti v týdnu od 25.2 do 1.3. 2019 do sekretariátu školy v době od 8,00 do 10,00 hod. nebo od 13,00 do 15,00 hod. Jiný termín je nutno dohodnout telefonicky.