MENU ☰
23.1.2020
Ve středu 22. ledna se na naší škole konalo okresní kolo olympiády v českém jazyce. I my jsme zde měli svá "želíska v ohni". Ze školního kola postoupily dvě žákyně 8. ročníku - Anička Krausová a Lucie Marie Grohová, které porazily i zkušené deváťáky! První jmenovaná obstála v konkurenci 30 soutěžících se ctí, neboť se umístila na krásném 4. místě. Bohužel to bylo místo nepostupové, ovšem zkušenost do příštího roku se neztratí a my věříme, že příští rok to bude alespoň o příčku výše. Oběma děvčatům děkujeme za reprezentaci a Aničce gratulujeme!
Mgr. Simona Hnátová
22.1.2020
A ještě jednou olympiáda. 1. listopadu jsme si při sportovním dnu vyzkoušeli olympiádu nanečisto a při tom také soutěžili o různé ceny. A jednu soutěž o fandění (naše olympijské kruhy) jsme skutečně vyhráli. A právě ve středu 22.1. přijel před naši školu autobus, nabral vybrané děti a s nimi objížděl olympijská sportoviště. Nejprve žáci navštívili stadion v Sokolově a sledovali rychlobruslení. Poté navštívili olympijský dům v Karlových Varech a tamtéž v KV aréně zhlédli hokejový zápas mezi krajem Pardubickým a hlavní městem Praha. Olympijský den si užili!
Mgr. Jaroslava Roulová
22.1.2020
Olympiáda dětí a mládeže je v plném proudu. Po návštěvách zimního stadionu v Ostrově ve středu 22.1. vyrazily do Karlových Varů třídy 2.B a 1.B. Zde navštívily Olympijský dům, který se nachází v hotelu Thermal. A i zde se sportovalo. Děti si vyzkoušely spoustu sportovních dovedností, sportovaly i ve sportovních křeslech za volantem a také si nakoupily drobné upomínkové předměty. Skoro jako na opravdové olympiádě!
22.1.2020
Ve středu 22. ledna proběhla v 1. oddělení školní družiny pěvecká soutěž " Rozezpívané 1. oddělení". Děti se na soutěž pilně připravovaly. Přihlásit se mohl každý, kdo měl chuť a odvahu vystoupit před svými kamarády. Porotu tvořily vychovatelky Šárka Jarošová a Stanislava Lubinová, která přišla zpěváky podpořit s celým svým oddělením. Každý divák mohl dát ještě jeden bod vystoupení, které se mu nejvíc líbilo. A jak vše dopadlo? Na 1. místě se umístil Maxmilián Lovász, na 2. místě duo Klárka Hechtová a Matouš Formáček a třetí místo obsadily sestry Adéla a Anička Karáskovi. Vyhrál ale každý, kdo překonal trému a vystoupil.
Šárka Jarošová
20.1.2020
Olympiáda dětí a mládeže je tady. Již v neděli se naši žáci zapojili do slavnostního zahájení v KV aréně. V řadách Miráklu, mezi ostrovskými bubeníky, či na ledě spolu s Tomášem Vernerem. V pondělí a úterý jsme mezi diváky na zimním stadionu, při soutěžích krasobruslení.